ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ
РОЗДІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОН

MAPA

 

Стан освіти в районі

 

   Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації

   Загальні відомості

   Відділ освіти Роздільнянської районної державної адміністрації є структурним підрозділом Роздільнянської районної державної адміністрації. Відділ здійснює свої повноваження відповідно до Положення, затвердженого розпорядженням голови Роздільнянської районної державної адміністрації від 17.11.2011р. № 1130.

    Начальник відділу освіти   

   

 

 

 

Стан освіти в Роздільнянському районі

І. Аналіз мережі навчальних закладів району
    У районі функціонує 29 загальноосвітніх навчальнихзакладів:
- 20 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів;
-  4 загальноосвітніх школи І-ІІ ступенів;
-  1  загальноосвітня школа І ступеню;
- 1 – НВК (школа-гімназія) №1 м. Роздільна;
- 2 НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад”;
- 1 НВК “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад”;
    Загальна кількість учнів 5960, середня наповнюваність учнів — 20.
    Дошкільна освіта — у районі 13 дошкільних навчальних заклади;
У районі працюють 2 позашкільних заклади:
- Центр творчості дітей та учнівської молоді та
- Дитячо-юнацька спортивна школа .
Також функціонує  Міжшкільний навчально-виробничий комбінат

2. Аналіз кадрового складу (керівників та педагогічних працівників)
      Навчально-виховний процес в ЗНЗ району здійснює  681 педагог, з них:
-    Чоловіків – 89 (13%)
-    Жінок – 592 (87)
З них:
-     Пенсіонерів — 120 (18%)
-    з вищою освітою – 587 (86%)
-    бакалаврів – 10 (1%)
-    молодших спеціалістів – 74 (11%)
-    без освіти – 10 (1%)
Педагогічних працівників ДНЗ – 189 з них:
-    чоловіків – 0 (%)
-    жінок – 89 (100%)
з них:
-    пенсіонерів – 8 (9%)
-    з вищою освітою – 41 (46%)
-    бакалаврів – 2 (70%)
-    молодших спеціалістів – 42 (43%)
-    без освіти – 4 (4%)

педагогічних працівників ПНЗ – 41 з них
-    чоловіків – 9 (22%)
-    жінок – 32 (78%)
з них :
-    пенсіонерів – 7 (17%)
-    з вищою освітою – 20 (49%)
-    бакалаврів – 1 (2%)
-    молодших спеціалістів – 18 (44%)
-    без освіти – 2 (5%)
        Серед 29 керівників ЗНЗ всі мають вищу освіту, серед 13 керівників ДНЗ – 12 з вищою освітою, серед 2 керівників ПНЗ – всі з вищою освітою. Серед 29 керівників закладів освіти – 4 пенсіонера.

3. Характеристики кількісних та якісних показників у галузі освіти:
Дошкільна освіта
Для забезпечення прав дітей на доступність здобуття дошкільної освіти, їх розвиток, виховання та навчання відповідно до вимог Закону України «Про дошкільну освіту» в районі фактично функціонує 13 дошкільних навчальних закладів із 22,  які знаходяться в комунальній власності територіальних громад 1 — Понятівський НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад”, 1 - Слобідський НВК “загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад” і забезпечують догляд за дітьми.
        У фактично працюючих дитячих садках дошкільною освітою охоплено 37 % від загальної кількості дітей дошкільного віку (2443), які проживають на території Роздільнянського району. Відповідно в міській місцевості дошкільною освітою охоплено  528 дітей із 1294, в сільській - 381 дітей із 1149.
       Виконання закону України №2442-VІ “Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти  щодо організації навчально — виховного процесу”  зобов'язує забезпечити умови для отримання дітьми обов'язкової дошкільної освіти. Дітей 5-річного віку у районі всього 799 (у м. Роздільна — 285). Дошкільною освітою охоплені при ДНЗ та при ЗНЗ ( у підготовчих групах), що становить 100% .
Всього в районі на черзі - 1388 дітей.
Навчальний процес в діючих дитячих садках здійснюється за програмою “Впевнений старт”, «Малятко», “Я у Світі” та «Дитина» у відповідності до вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.
Всі ДНЗ знаходяться у комунальній власності міськсілвиконкомів.

Загальна середня освіта
    У районі функціонує 29 загальноосвітніх закладів з українською мовою навчання, 391 клас, 5960 учнів.
    З метою забезпечення умов здобуття молоддю загальної середньої освіти при ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 смт. Лиманське працює 4 вечірніх класи, в яких навчається 63 учні.
    Профільне навчання  запроваджено в 22 класах (в яких навчається 267 учнів).
        Державну підсумкову атестацію у 2013-2013 н.р. склали учні 11-х класів у кількості 420 учнів (60 екстернат), 9-х класів — 545 учнів (5 екстернат). Всього — 965 учнів. 29 учнів  загальноосвітніх навчальних закладів нагороджено .
        За високі досягнення золотими (20) та Срібними (9) медалями. свідоцтво з відзнакою  про базову середню освіту отримали 20 учнів 9-х класів.
   У міжшкільному навчально – виробничому комбінаті здійснюється допрофесійна підготовка для учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл району
Степанівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат згідно з концепції профільного навчання в старшій школі здійснює профорієнтаційну роботу, трудове навчання у, допрофесійну та професійну підготовку учнів. Факультативи з підготовки «Юний педагог», «Водій мототранспортних засобів», планується факультативи з підготовки «Юний журналіст», «Помічник вихователя», «Молодший продавець непродовольчих товарів».
Професійна підготовка ведеться за напрямками, відповідно до ліцензії:
Оператор комп’ютерного набору;
Перукар (перукар-модельєр);
Водій автотранспортних засобів категорії «В»;
Водій автотранспортних засобів категорії «С1»;
Водій мототранспортних засобів категорії «А».

Позашкільна освіта
Здобувати позашкільну освіту учні району мають можливість на базі ЦТДУМ, ДЮСШ.
    У ДЮСШ функціонують відділення: волейболу, гандболу, дзюдо, легкої атлетики, футболу, гирьового спорту. В 23 групах займається 378 учнів.  Спортивна школа має філії при Кам’янській, Лиманській №1, №2, Болгарській, Виноградарській, Буценівській, Степовій ЗОШ.
    На базі ЦТДУМ працює 105 гуртків гуртків художньо – естетичного,  науково - технічного, туристсько – краєзнавчого, якими охоплено 1253 дитини. Філії ЦТДУМ  діють також на базі 7-ми шкіл. В ЦТДУМ працюють гуртки, клуби, секції, об’єднання, а також газета “Юнікс-TV-прес”, молодіжний клуб, в який входить брейк-данс-студія; школа раннього  творчого  розвитку дітей «Кольорові долоньки».

    Змагання районної спартакіади проходять на хорошому організаційному району.
    Великою популярністю серед учнівської молоді, вчителів фізичної культури користується щорічна обласна спартакіада з 12 видів спорту. За останні десять років Роздільнянський район сім разів ставав чемпіоном області, двічі посідав другу сходинку та один раз — третє місце.
    Досягається така стабільність завдяки наполегливій та сумлінній праці вчителів фізичної культури району, тренерів-викладачів ДЮСШ, керівників навчальних закладів району. А найголовніше — це сумлінна праця нашого молодого талановитого підростаючого покоління, нашої учнівської молоді.
    Ось і минулорічна спартакіада 2012-2013 н.р. стала для нашого району переможною, чемпіонською.
    Збірна нашого району посіла І місце у легкій атлетиці, кросі, гандболі (юнаки); друге місце з волейболу (юнаки); третє місце з легкоатлетичного 4-борства, “Нащадки козацької слави”, баскетболу (дівчата), волейболу (дівчата); четверте місце - “Старти надій” та “Шкіряний м'яч”, що дало у сумі найменшу кількість місць.

4. Організація
харчування - гарячими сніданками забезпечено 100% учнів початкових класів (2482 чол.), 100% дітей пільгових категорій (дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей з малозабезпечених сімей) (100 чол.).
    Всіма видами харчування забезпечено 5918 учнів (включаючи буфетну продукцію та можливість харчування учнів за батьківські кошти). 42 учні отримують освіту за індивідуальною формою навчання.

- оздоровлення - у літній період 2013 року в районі працювало 30 пришкільних таборів з денним перебуванням, в яких було охоплено відпочинком 2599 учнів, працювало 173 вихователя. З місцевого бюджету на оздоровлення дітей було виділено 371 860 грн. для пришкільних оздоровчих таборів. Організовано дворазове гаряче харчування, змістовне дозвілля. Вартість харчування на одну дитину складала 14 грн.
   Також проведено оздоровлення 180 дітей у позаміських таборах Роздільнянського району (перебування 21 день): 90 дітей в спортивно-оздоровчому таборі та 90 дітей в оздоровчому таборі за програмою тренінг-курсу сприяння просвітницькій роботі «рівний — рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя.
На базі центру творчості дітей та учнівської молоді м. Роздільна функціонував табір відпочинку з денним перебуванням, у якому оздоровилося 135 обдарованих дітей.

    - комп’ютеризації навчальних закладів
У Роздільнянському районі працює 36 НКК у 28 навчальних закладах. З них у сільській місцевості – 26, у міській місцевості – 10. Загальна кількість комп’ютерів у навчальних закладах – 405, з них у сільській місцевості – 269, у міській місцевості – 136. Безпосередньо комп’ютерів, задіяних у навчально-виховному процесі – 364.
До мережі інтернет підключено 11 навчальних закладів, швидкість підключення є не нижчою ніж 2 МБіт/с.
- підвезення шкільним автобусом
    У сільській місцевості проживає та навчається 3164 учня, з них потребують підвезення 1046 школярів. Кількість педагогічних працівників, які потребують підвезення, становить 93 чол. На балансі відділу освіти знаходиться 20 автобусів. 17 використовуються для роботи на маршруті, 2 потребують капітального ремонту, 1 автобус придбано не за програмою “Шкільний автобус”. Всі учні та педагогічні працівники на 100 % забезпечені підвезенням за програмою “Шкільний автобус”.

5. Стан матеріально-технічної бази закладів освіти:
- капітальні ремонти та будівництво
         У 2013 році капітальні ремонти та будівництво не проводились. У всіх закладах освіти проведені поточні ремонти.
- котельні, опалення, забезпечення паливом
У навчальних закладах Роздільнянського району функціонує 23 котельні на газовому опаленні, 2 — на альтернативному і 10 котелень на твердому паливі. Паливом забезпечені.
- будівництво внутрішніх туалетів.
           У 15 закладах освіти функціонують внутрішні туалети.
         Потребують будівництва та облаштування внутрішні туалети ще 14 навчальних закладів (ЗОШ І-ІІІ ст. №1, 2 смт. Лиманське, №2, 4 м. Роздільна, ЗОШ І ст.с. Павлівка, ЗОШ І-ІІІ ст. с.с. Кам'янка, Виноградар, Бурдівка, Кошари, с.Єреміївка, Буцинівка, Калантаївка, ЗОШ І-ІІ ст. с. Марківка, Старостине).

4. Проблемні питання:
- вирішення яких знаходяться у компетенції відділу (району)
Проблема ліквідації черги в ДНЗ. Буде вирішуватися через :
відкриття дошкільної групи в Гаївському НВК “загальноосвітня школа І-ІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад”;
виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення капітального ремонту нефункціонуючого дошкільного навчального закладу с. Покровка Кам'янської сільської ради;
відкриття третьої групи в ДНЗ “Колосок” с. Щербанка;
відкриття третьої групи в ДНЗ “Ромашка” с. Степанівка;
включення будівництва нового дошкільного навчального закладу в м. Роздільна до переліку об'єктів капітального будівництва та інших заходів соціально-економічного розвитку Роздільнянського району Одеської області, які потребують залучення коштів державного та обласного бюджетів у 2014 році.
- потребують вирішення на обласному рівні
    Переведення 7 шкільних котелень на альтернативне опалення.
- потребують вирішення на державному рівні
    Добудова ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Бурдівка.
                          

Додати коментар