IMG 8988   «Як швидко плине час...» - така думка промайнула в кожного, хто був присутній 21 червня 2017 року на урочистому закритті оздоровчої зміни військово-патріотичного табору “Патріот”. Протягом двадцяти одного дня 60 юнаків Роздільнянщини під умілим керівництвом наставників пройшли курс військово-патріотичної підготовки.

  DSC00439 Добігає до кінця наше перебування у військово-патріотичному таборі «Патріот»… Вдивляюсь в обличчя курсантів, слухаю їхні роздуми про життя у таборі, про спільні екскурсії та походи, про спортивні змагання, стрільби та маскування… Почуття гордості і суму охоплюють мене. Гордості за подоросліших вмить юнаків, за їхні досягнення, за їхні дорослі думки. І суму за те, що все це вже закінчується.

 DSC00130  Канікули – довгождана та радісна пора для кожного школяра. Я з нетерпінням чекав, коли зможу досхочу відпочивати, кататись на велосипеді та проводити час із друзями. Тому коли наш класний керівник  Володимир Степанович запропонував поїхати у військово-патріотичний табір «Патріот»,  я довго вагався, та все ж вирішав спробувати.

  Patriot 6 У всі часи чоловіки були захисниками своїх родин. От у доісторичні часи все було зрозуміло – чоловіки вбивали мамонтів та охороняли печеру від хижаків; набагато пізніше лицарі захищали честь «прекрасної дами» на турнірах, доводячи свою відданість. А що ж зараз? Битися за їжу, дім і прихильність не потрібно… Нам доступні безліч благ і переваг сучасності. Але навіть у світі ХХІ століття є те, що залишається незмінним і вічним уже тисячі років… Чоловік – у будь які часи, завжди герой, захисник, лицар, борець, батько, вчитель... Чесний, незламний, люблячий і захищаючий свою сім`ю, свій дім, свою країну…

IMG 20170525 102710                                                                                                              

     У 2017 році відзначає весь християнський світ  500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Віттенберзі. Соціальні явища, породжені Реформацією, є одними з найбільш впливових в історії людства. Західна цивілізація немислима без здобутків Реформації; до них можуть долучитись і українці.

  IMG 8231 Щорічно з метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, поширення серед дітей та молоді активної, творчої, мистецької, соціально корисної діяльності проводиться районний та обласний фестиваль «Молодь обирає здоров`я».

  image-0-02 23 травня у Роздільнянському районі відбулась перша та основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання – українська мова і література.
До пункт тестування, який знаходився у Роздільнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 прибуло 281 учасник із 300 зареєстрованих. Не прийшли випускники минулих років.

Sad 4                                                        „Я не боюся ще й ще раз повторити:
                                                         турбота про здоров’я – це найважливіша
                                                         праця вихователя. Від життєрадісності,
                                                         бадьорості дітей залежить їхнє
                                                         духовне життя, світогляд, розумовий розвиток,
                                                                                 міцність знань, віра в свої сили...»
                                                                                    В. Сухомлинський

IMG 20170519 1054521   Кожного третього четверга травня вся Україна відзначає День вишиванки. В цей день громадяни країни збираються на площах своїх населених пунктів, одягнувшись у національні українські сорочки.

 20170518 133152  Під таким гаслом з нагоди Дня вишиванки, 18 травня, в с. Старостине відбувся флеш-моб за участю школярів та педагогів місцевої школи, під час якого звучали українські пісні, виконувалися таночки та розповідалися вірші. Все це виконували діти, які підготувалися завчасно, і чудово справилися зі своїми ролями.
Але основною окрасою цього дня і свята стала українська вишита сорочка та рушники, яку одягли і діти, і дорослі, як знак шанування та збереження споконвічних народних традицій та звичаїв. Адже з вишивкою пов’язана вся багатовікова історія України та її жителів.

  IMG 2439 19 травня в Кучурганській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені П.М. Каплуна з метою популяризації національного одягу, шанування українських народних звичаїв та поширення культурних традицій в Україні відбувся виховний захід «Парад вишиванок» адже вишиванка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

  DZQgZasCWag Яскравої весняної днини в Роздільнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 відбулося традиційне спортивно-розважальне свято «Козацькі розваги». За право називатися справжніми нащадками наших славних предків змагалися школярі 5 – 11 класів.

    20170518 123015 У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам`ятні часи – елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали на наших землях в період VІІІ століття до н.е. – ІV ст..н.е.

IMG 2414                                                                                   «Європа – наш спільний дім,
                                                                                    Європа – колискова усіх країн!
                                                                                    Шляхом єдиним прямуй до мети,
                                                                                    Європа – це дім, де живем я і ти!»

IMG 20170515 130736                                                        Якщо криза дбає про себе знати, слід зайняти
                                                        активну життєву позицію, і в першу чергу щодо
                                                        самого себе.
                                                                                                    Л.Б.Шнейдер

   DSCN0310Козацькі звичаї та традиції спроможні пробудити і підтримувати в нас почуття національної гідності, відповідальності перед народом, Батьківщиною.
Саме з метою збереження славних козацьких звичаїв і традицій у Виноградарській ЗОШ І-ІІІ ст. була проведена військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»), в якій прийняли участь 10 роїв (учні 1-9 класів).

  IMG 8208 29 квітня 2017 року на базі НВК (школа-гімназія) №1 м. Роздільна пройшов районний етап ХІІІ обласного фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я», на який прибуло 12 команд загальноосвітніх навчальних закладів Роздільнянського району.


 DSC00068  У дошкільному навчальному закладі №4 «Ромашка» м. Роздільна з 24 по 28 квітня був проведений «Тиждень знань безпеки життєдіяльності».
Мета кожного заходу, проведеного під час тематичного тижня, була спрямована на формування у дітей свідомого ставлення до особистої безпеки, набуття знань правильної поведінки в певних ситуаціях, вміння бачити та передбачати небезпеку, самостійно дбати про власне життя, пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків.

DSC 2212                                                   «Як у маленького деревця турботливий садівник
                                                     укріплює корінь…, так і педагог повинен турбуватися
                                                     про виховання у своїх дітей почуття безмежної
                                                     любові до України…, вірності великим традиціям.
                                                                                                    В.О. Сухомлинський

   IMG 20170424 090524Згідно плану роботи районного методичного кабінету КУСВТГРР „Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти” 24 квітня 2017 року в Роздільнянському НВК „школі-гімназії” №1 відбувся районний семінар шкільних бібліотекарів з проблеми „Виховання свідомого громадянина, патріота засобами шкільної бібліотеки”.