20170217 100225Проблема ціннісних орієнтацій учнів у ставленні до природи була і залишається актуальною в усі часи. Віднайдення ефективного способу формування у школярів компетентнісного ставлення до навколишнього світу – завдання, яке наразі стоїть перед педагогами початкових класів.

   Відповідно до плану районного методичного кабінету в лютому місяці на базі Виноградарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар вчителів початкових класів з теми «Компетентнісний підхід до впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти – передумова реалізації виховних і розвивальних можливостей початкової школи»
   Учасники семінару ознайомились із сучасними можливостями підвищення якості навчання учнів початкової школи. Зокрема:
-акцентовано увагу на використанні інноваційних технологій у навчально-виховному процесі;
-продемонстровано можливості використання ІКТ для підвищення фахового та методичного рівня педагогів, використання їх у методичній роботі школи у роботі з класом;
-висвітлено реалізацію вимог нових Державних стандартів початкової освіти;
   Власним досвідом роботи по формуванню природознавчої компетентності поділилася вчитель Флик Олена Анатоліївна . Вона провела в першому класі урок природознавства на тему «Домашні улюбленці» Урок був нестандартний, творчий, розвиваючий. Діти працювали з великим задоволенням і показали себе креативними особистостями. Урок був надзвичайно насичений: застосовувались інтерактивні методи навчання ( робота в парах і групах), ІКТ (фрагменти відеофільмів, презентація), що значно підвищило ефективність уроку, роботу учнів. Вчитель та учні працювали емоційно та злагоджено. Урок, який провела Олена Анатоліївна, дав можливість задовольнити потребу дітей у русі творчого розвитку та зацікавити дітей навчанням. Наймолодші школярі разом з вчителем справили велике позитивне враження на гостей семінару.
   Підводячи підсумки семінару, вчителі висловили думку, що семінар проведено на високому науково-методичному рівні. Присутні взяли багато корисного для себе: використання здоров'язберігаючих технологій; застосування фізкультхвилинок, дидактичних ігор, інтерактивних форм роботи на різних етапах уроку. Під час обговорення колеги неодноразово відмічали, що набули багато цікавих ідей для своєї подальшої роботи.
Сповнені неповторних вражень учасники семінару були щиро вдячні організаторам за гостину у творчого вчителя, адже у кожного з нас власні педагогічні портфоліо поповнилися новими методичними родзинками.

 

Додати коментар