DSC 0006                                                                       «Маленька людина… повинна побачити
                                                                        і зрозуміти, у чому коріння нашого життя,
                                                                        від чого залежить те, що у нас на столі…»
                                                                                                            В. Сухомлинський    Економічне виховання дошкільників - новий напрямок дошкільної педагогіки. Дошкільна освіта є першою ланкою в системі безперервної економічної освіти. В останнє десятиліття постало питання про те, що будь-яка сучасна людина повинна володіти діловими якостями. Ці вимоги суспільства зробили проблему економічного виховання актуальною вже стосовно дітей дошкільного віку, так як дитина з малих років стикається з такими економічними категоріями, як гроші, речі, праця, вартість.
   Головне завдання соціально-економічного виховання дітей у дошкільному навчальному закладі – зацікавити дітей темою та сформувати у них базові економічні знання для майбутнього життя в суспільстві. Навчати дітей основ економіки потрібно цілеспрямовано, а розпочинати слід вже в дитинстві.
Базовий компонент дошкільної освіти спрямовує зусилля педагогів на формування життєво компетентної дитини, здатної поводитись самостійно і конструктивно в різних соціальних ситуаціях. На цьому наголошується і в інструктивно-методичному листі «Щодо організації освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах в 2016/2017 навчальному році», в якому одним із пріоритетних напрямів роботи визначено економічне виховання дошкільників.
Саме на виконання цього завдання і був спрямований проблемний семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів району, який відбувся 11 квітня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу №1 «Веселка» м. Роздільна.
   Гостей щиро вітала завідувач ДНЗ №1 «Веселка» м. Роздільна Світлана Михайлівна Кірчевська, яка запросила учасників заходу ознайомитися з виставкою «Економічне виховання починається з дитинства», де були представлені матеріали з досвіду роботи педагогічного колективу, дидактичні посібники, методична література з питань економічного виховання дошкільників.
   В теоретичній частині методист районного методичного кабінету Інна Володимирівна Ганзій, вказавши на значимість та завдання економічного виховання дітей дошкільного віку, розповіла про форми організації роботи з дітьми, структуру розвивального середовища, зокрема, рекомендувала широко використовувати у роботі дидактичні та сюжетно-рольові ігри економічного змісту.
   Керівник методичної комісії вихователів середніх та старших груп Снітковська Жанна Василівна познайомила вихователів з новинками методичної літератури з даної теми. Цікавим досвідом роботи дошкільного закладу з економічного виховання поділилася вихователь-методист закладу Бурдейна Оксана Володимирівна.
Учасники семінару із задоволенням відвідали відкриті заходи: інтегроване заняття з соціально-економічного виховання з дітьми середньої групи на тему: «Лісова крамниця», яке провела вихователь Додул Наталя Сергіївна та КВК з дітьми старшої групи на тему: «Маленькі мандрівники в країні великої економіки», який провела вихователь Полукошна Наталя Володимирівна, де мали змогу перейняти досвід використання нетрадиційних методів роботи з дітьми. Творчий і нестандартний підхід вихователів до роботи допоміг розкрити зміст економічного виховання в дошкільному закладі. Колеги позитивно оцінили роботу педагогічного колективу дошкільного навчального закладу і побажали успіхів і творчої наснаги
   Семінар пройшов в атмосфері творчої співпраці, піднесення ролі вихователя в формуванні економічного виховання дітей дошкільного віку. Учасники заходу поділилися приємними враженнями та подякували організаторам за змістовний, повчальний та цікавий семінар.

Додати коментар