DSC00068  У дошкільному навчальному закладі №4 «Ромашка» м. Роздільна з 24 по 28 квітня був проведений «Тиждень знань безпеки життєдіяльності».
Мета кожного заходу, проведеного під час тематичного тижня, була спрямована на формування у дітей свідомого ставлення до особистої безпеки, набуття знань правильної поведінки в певних ситуаціях, вміння бачити та передбачати небезпеку, самостійно дбати про власне життя, пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків.

   Протягом тижня були проведені різні форми роботи з дошкільнятами: заняття, ігрова та театралізована діяльність, розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), екскурсії, читання художньої літератури, самостійно-художня діяльність, пошуково-дослідницька діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання.
   Здійснювалися цільові екскурсії: на харчоблок, де педагоги водночас формували у дітей уявлення про те, що вогонь і електрика потрібні людині, однак, при недбалому та неуважному відношенні до них, представляють небезпеку для життя, а також для всього того, що створено руками людини.
Всі діти старшого дошкільного віку, засвоїли номери телефонів екстреної допомоги. Дії та знання закріплювалися в дидактичних та сюжетно-рольових іграх. Всі ситуації супроводжувалися розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням педагогів про небезпеку та наслідками зневажливого поводження в різних ситуаціях.
   Проведено навчальний тренінг з евакуації вихованців і працівників ДНЗ на випадок пожежі. За допомогою вихователів діти оперативно зібралися, одягли марлеві пов'язки та швидко покинули будівлю дошкільного закладу.
   В кожній групі впродовж тижня працювала виставка, де розміщувалися роботи дітей за даною тематикою, дітям надавалася можливість ще раз повернутися у тему безпеки, з’ясувати необхідність збереження здоров’я.
   Наприкінці тижня була проведена розвага «Ми сміливі та спритні» під час якої діти з задоволенням приймали участь у змаганнях, вболівали один за одного і в ігровій формі засвоїли значення спорту для здорового способу життя людини.
Заключним етапом тематичного тижня стала музично-театралізована вистава за участю працівників дошкільного закладу «Пригоди Колобка та правила дорожнього руху».
   За допомогою героїв відомої казки пізнавальна діяльність дітей була спрямована на правила безпечної поведінки на дорозі, закріплення правил дорожнього руху та правил пішоходів.
   Впродовж тижня велася робота з батьками через групові та індивідуальні консультування, інформаційні листи, залучення батьків до роботи ДНЗ з цього питання. Тільки у тісній співпраці з родинами можна виховати здорове покоління.

 

Ловченко О.А. , завідуюча ДНЗ №4 «Ромашка» м. Роздільна

Додати коментар