Sad 4                                                        „Я не боюся ще й ще раз повторити:
                                                         турбота про здоров’я – це найважливіша
                                                         праця вихователя. Від життєрадісності,
                                                         бадьорості дітей залежить їхнє
                                                         духовне життя, світогляд, розумовий розвиток,
                                                                                 міцність знань, віра в свої сили...»
                                                                                    В. Сухомлинський

   Дошкільний вік є одним із найбільш відповідальних періодів життя людини щодо формування фізичного здоров’я й культурних навичок, які забезпечують його вдосконалення, зміцнення і збереження в майбутньому.
   Сьогодні проблеми збереження здоров'я дітей набувають особливої актуальності, оскільки дедалі помітнішою стає тенденція до погіршення його стану. Одне з головних завдань дошкільного закладу є організація навчально-виховного процесу, за якої не лише зберігатиметься високий рівень розумової працездатності вихованців, а й зміцнюватиметься їхнє здоров'я.
   Обсяг пізнавальної інформації, яку отримують малюки в дошкільному дитинстві, постійно зростає. Відповідно зростає і розумове навантаження. А це нерідко призводить до перевтоми, що негативно позначається на стані здоров'я дітей.
Вимоги сучасності потребують переорієнтації змісту виховання підростаючого покоління, зміщення акцентів на створення умов для поступального, повноцінного, всебічного розвитку особистості. Для того, щоб навчити дітей жити, успішно діяти у світі, самовизначитися у ньому, необхідно сформувати у них, починаючи з дошкільного віку, ціннісне ставлення до себе, свого образу „Я”, одним із компонентів якого є „Я – здоровий”. Сьогодні відомо, що 40% захворювань у дорослих були «закладені» в 5–7 років. Саме тому дошкільне фізичне виховання повинно формувати здоров’я дитини і фундамент фізичної культури майбутньої дорослої людини. А це можливо завдяки використанню здоров’язберігаючих технологій у фізичному вихованні дошкільників.
   Відповідно плану роботи районного методичного кабінету 23 травня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу «Ромашка» с. Степанівка відбувся семінар для старших медичних сестер на тему: «Фізкультура на повітрі: здоров’язбережувальний підхід».
   Під час проведення теоретичного блоку присутнім були представлені презентації на тему «Фізкультура на повітрі: здоров’язбережувальний підхід», «Збереження та зміцнення здоров’я дошкільнят, шляхом впровадження в умовах ДНЗ здоров’язбережувальних технологій», практичні та дієві методи підтримки здоров'я дітей дошкільного віку, різноманітні методики нетрадиційного оздоровлення, які можуть бути використані в дошкільному закладі для профілактики простудних і хронічних захворювань, пропаганди здорового способу життя.
   Практична частина засідання пройшла у інтерактивному спілкуванні, де були обговорені актуальні питання з даної теми та визначені напрямки подальшої роботи. Також учасники засідання переглянули фізкультурне заняття з дітьми старшої групи на тему: «Краплини роси», яке провела вихователь закладу Гогул М.Л.
Підводячи підсумок засідання, було наголошено, що застосування різноманітних ефективних профілактичних, оздоровчих технологій та діагностичних методик у навчально-виховному процесі і постійне здійснення моніторингу стану здоров’я дітей є своєрідною запорукою створення здоров’язберігаючого середовища, тобто середовища, в якому дитині приємно і безпечно знаходитися, що стимулює її розвиток, забезпечує комфортні умови для формування здоров’я і є оптимальним для її зростання.
.  По закінченні семінару т.в.о. завідуючої ДНЗ Мунтян М.С. запросила всіх присутніх на екскурсію по дошкільному навчальному закладу. Всі запрошені залишились приємно вражені змінами, які відбулися в даному закладі за останній рік.

 

 

Ганзій Інна Володимирівна, методист Районного методичного кабінету

Додати коментар