У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти   подають сертифікати  ЗНО  лише  2015  року.    Щоб отримати Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року, слід зареєструватися та взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні 2015 року.
   Реєстрація учасників для проходження основної сесії  зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році  триває до 20 лютого 2015 року.         
   Важливо! Обов’язковою є атестація з української мови, що проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання. При цьому результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови зараховуються як результат державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року. Якщо випускник через поважні причини не зміг скласти ЗНО з української мови і літератури в основну сесію, то він має пройти ЗНО під час додаткової сесії. Відповідно, атестат він  отримує пізніше (після додаткової сесії).
   При цьому атестацію мають можливість пройти особи, які зараховані на екстернатну форму навчання.  Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки від 19.05.2008 № 431та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 3 червня 2008 року за № 498/15189, визначено, що прийом заяв від  осіб бажаючих пройти екстернатну форму навчання починається з жовтня і закінчуються, як правило, не пізніше 1 березня поточного навчального року (пункт 2.4).
Разом з тим, задля своєчасної реєстрації для проходження державної підсумкової атестації з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання бажано, щоб особи бажаючі  пройти екстернатну форму навчання прикріпилися до навчальних закладів на екстернат до 10 лютого 2015 р.
   Звертаємо увагу на те, якщо учні - екстерни  не складуть  державну підсумкову атестацію з української мови, що проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання  вони   не отримають  атестат про загальну середню освіту.
   Додаткову інформацію щодо реєстрації для участі в ЗНО-2015 можна отримати
  на сайтах УЦОЯО (www.testportal.gov.ua),
ОРЦОЯО (www.test-center.od.ua),
або  зателефонувавши за номерами: 048-784-69-95,
                                                   048- 784-89-36


              Наталя Красножон      Виконуючий обов’язки  завідуючого методичним    кабінетом

Додати коментар